Pn - Pt: 8:30- 20:30Sob: 9:00 - 15:00
+48 22 877 11 55

Ogólna

Proteza na implantach

Proteza na implantach

Uzupełnienia protetyczne na implantach dedykowane są pacjentom, którzy częściowo lub całkowicie utracili swoje naturalne uzębienie lub wymagają usunięcia zniszczonego zęba i jego odbudowy. Komfort noszenia protezy na implantach jest nieporównywalny ze standardową protezą akrylową.

Czytaj dalej

Zdjęcia rentgenowskie w stomatologii

Zdjęcia rentgenowskie w stomatologii

Diagnostyka obrazowa jest obecnie podstawą rozpoznania wielu chorób i dolegliwości. W stomatologii zdjęcia rentgenowskie zajmują szczególne miejsce. Dlaczego są tak istotne? Pozwalają na szybkie, bardzo precyzyjne, bezbolesne i nieinwazyjne zobrazowanie wnętrza i budowy zębów oraz kości. Czyli pokazują to, czego ludzkie oko nie jest w stanie bez rentgena dojrzeć.

Czytaj dalej

Paydent – usługi stomatologiczne dla każdego

Paydent – usługi stomatologiczne dla każdego

Paydent to nowy system płatności za usługi stomatologiczne, dostępny dla pacjentów od 18 roku życia, posiadających obywatelstwo polskie. Dzięki niemu możliwe jest uregulowanie płatności za każdą usługę stomatologiczną od 10 zł do 5000 zł przelewem w terminie do 30 dni bez dodatkowych kosztów lub rozłożenie spłaty na 4, 8 lub 12 rat.

Czytaj dalej

Ósemki – co należy wiedzieć o zębach mądrości?

Ósemki – co należy wiedzieć o zębach mądrości?

Ósemki, lub jak potocznie się je nazywa – zęby mądrości, to zęby trzonowe, które zazwyczaj wyrzynają się między 17 a 25 rokiem życia. Są ostatnimi zębami w łukach zębowych szczęki i żuchwy, które nie mają swoich odpowiedników w uzębieniu mlecznym. Z tego powodu często w jamie ustnej dorosłego człowieka nie pozostaje wystarczająco dużo miejsca na ich prawidłowe wyrznięcie.

Czytaj dalej

Bruksizm

Bruksizm

Bruksizm to ogólne pojęcie definiujące dzienną i nocną aktywność parafunkcjonalną zębów obejmującą mimowolne, nieświadome zaciskanie zębów i zgrzytanie nimi. Ma ono zazwyczaj miejsce w czasie nocnego odpoczynku. W większości przypadków osoby borykajace się z bruksizmem nie zdają sobie z tego sprawy, dopóki nie zwróci im na to uwagi zaniepokojony partner albo stomatolog, który w trakcie rutynowej konsultacji zauważy symptomy charakterystyczne dla choroby.

Czytaj dalej

Jak działamy w związku z Covid 19?

Jak działamy w związku z Covid 19?

Szanowni Państwo, Informujemy, że Przychodnia Stomatologiczna Kołodent jest czynna. Zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, przyjmujemy pacjentów, którzy wymagają natychmiastowej pomocy stomatologicznej tj. ból zęba lub inne stany kwalifikujące do udzielania pomocy w trybie pilnym. W trosce o bezpieczeństwo Pacjentów oraz naszego personelu wprowadziliśmy…

Czytaj dalej