Bezstresowe leczenie zębów

Jak ogólnie wiadomo dentysta nie należy do ulubionych lekarzy. Ze względu na wcześniejsze doświadczenia, niestety wielokrotnie przykre, a także słuchając historii innych nabieramy strachu przed wizytą u stomatologa.
Mając tego pełną świadomość postanowiliśmy stworzyć placówkę przyjazną Pacjentowi. Bezstresowe leczenie stomatologiczne stało się naszym priorytetem. Nasi Pacjenci nie tylko się nie boją wizyt, ale także chętnie przychodzą do nas i nas polecają.

Bezstresowe leczenie zębów w Kołodent to przede wszystkim:

Wyjątkowi lekarze dentyści

Nasz zespół lekarzy jest świadomy strachu przed leczeniem, dlatego w sposób przemyślany podchodzą do pacjentów. Są przyjaźnie nastawieni, cierpliwi i bardzo delikatni. Rozumieją pacjenta i jego potrzeby. Podchodzą indywidualnie i jednostkowo do każdego pacjenta. Znany jest im objaw dentofobii dlatego swoją postawą i przyjaznym nastawieniem budują z pacjentem pełną zaufania relację.

Abrazja powietrzna – bezwiertłowa i bezbolesna metoda leczenia

Abrazja powietrzna to leczenie bezwiertłowe. Metoda ta polega na eliminacji próchnicy i opracowaniu ubytku przy użyciu sprężonego strumienia powietrza. Powietrze wzbogacone jest drobinkami tlenku glinu, który ściera chorą tkankę zęba szybciej niż laser. Przy zastosowaniu tej metody nie ma potrzeby wykonywać zastrzyku znieczulającego z uwagi na fakt, że jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Wielokrotne powtórzenie cyklu ścierania chorej tkanki zęba powoduje całkowitą eliminację próchnicy. Jest to zabieg szczególnie polecany pacjentom wyczulonym na przykre wrażenia dźwiękowe oraz wibracje i nacisk na zęby, jakie pojawiają się przy użyciu tradycyjnego wiertła.

Sedacja wziewna – gaz rozweselający

Pacjenci, którzy chcą zminimalizować stres związany z wizytą u dentysty mogą skorzystać z leczenia z wykorzystaniem sedacji –  gazu rozweselającego. Pacjent przed zabiegiem wdycha podtlenek azotu, który jest całkowicie bezpieczny i wprowadza go w stan rozluźnienia. Dzięki odprężającym właściwościom gaz zmniejsza stres towarzyszący wizycie w gabinecie stomatologicznym oraz strach przed bólem. Gaz rozweselający może być także stosowany u dzieci. Podczas trwania zabiegu z pacjentem jest stały kontakt. Lekkie oszołomienie jest bardzo przyjemne, redukuje lęk a u dzieci powoduje przyjemne sny na jawie.
Ta metoda bezstresowego leczenia zębów jest stosowana w medycynie i stomatologii od dawna, jednak w Polsce znana jest dopiero od kilkunastu lat. Gaz wdycha się za pomocą maseczki zakładanej na nos.

Leczenie w narkozie

Pacjenci u których stres przed wizytą w gabinecie stomatologicznym jest zbyt duży, mogą skorzystać z leczenia zębów w narkozie. Pacjent przed zabiegiem jest usypiany przez lekarza anestezjologa, który czuwa nad nim przez cały czas trwania zabiegu. Sedacja dożylna jest całkowicie bezpieczna. Dzięki narkozie pacjent może przejść zabiegi stomatologiczne w całkowitej nieświadomości. Dodatkowo dla pacjenta czas trwania takiego zabiegu to tylko chwila. Leczenie zębów w narkozie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które mają złe doświadczenia wynikające z wcześniejszego leczenia. Pozwala ona na całkowite wyleczenie zębów pacjenta, zupełnie eliminując strach z nim związany.

Powyższe metody pozwalają nam zapewnić, że wizyta w naszej klinice będzie miła i przyjemna. Zapraszamy na wizyty!