Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca (inaczej pedodoncja) to dziedzina stomatologii, która jest wyróżniona z powodu odrębności budowy i rozwoju zębów u dzieci. Pedodoncja zajmuje się takimi zagadnieniami jak ząbkowanie, leczenie zaburzeń ząbkowania, leczenie zębów mlecznych, niedojrzałych zębów stałych oraz profilaktyka chorób i wad zgryzu.
W Kołodent oferujemy szereg zabiegów z zakresu stomatologii dziecięcej. Jesteśmy jedną z trzech placówek w Warszawie posiadającą certyfikat Gabinetu Przyjaznego Małemu Pacjentowi. Każde dziecko otrzymuje u nas Książeczkę Dzielnego Pacjenta, zbiera medale i otrzymuje nagrody. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalny kącik z zabawkami. Nasi mali pacjenci znajdą w nim też kredki, kolorowe kartki, a także album z rysunkami. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze lekarskiej pomagamy dzieciom pozbyć się lęku przed stomatologiem. Zależy nam, aby wizyty w gabinecie były dla nich zabawą i przyjemnością. Dla dzieci, które odczuwają wyjątkowy stres związany z wizytą w gabinecie proponujemy zabiegi w sedacji wziewnej.

Pierwsza wizyta u stomatologa

Pierwsze zetknięcie dziecka ze stomatologiem powinno odbyć się na zasadzie wizyty adaptacyjnej. Podczas takiego spotkania dziecko zapoznaje się ze stomatologiem i narzędziami jakich używa podczas pracy. Lekarz przeprowadza przegląd jamy ustnej i instruuje jak prawidłowo dbać o higienę zębów. Zdajemy sobie sprawę jak stresująca może być pierwsza wizyta dziecka u dentysty, dlatego kładziemy szczególny nacisk na to, aby wizyty u nas były przyjazne i bezstresowe. Zapraszamy Państwa z dziećmi na wizyty adaptacyjne pod hasłem dentysta bez stresu i bez bólu.

 

Stomatologia dziecięca w ramach NFZ

W ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do 18 roku życia na wizyty do naszych gabinetów. W ramach realizacji kontraktu przeprowadzamy badania lekarskie, które obejmują również instruktaż jamy ustnej, konsultacje specjalistyczne, badania żywotności zęba oraz wszelkie badania kontrolne.

Usługi w ramach NFZ obejmują także rentgenodiagnostykę do dwóch zdjęć w roku. Ponadto leczymy próchnicę, leczymy kanałowo (endodoncja) oraz wykonujemy zabiegi chirurgiczne. Wszystkie zabiegi możemy zrealizować w znieczuleniu miejscowym. W ramach kontraktu NFZ pacjenci objęci są również profilaktyką. Realizujemy: lakierowanie zębów stałych oraz zabezpieczenie bruzd lakiem szczelinowym.

Do rejestracji w naszej placówce wystarczy numer PESEL dziecka. Zapraszamy do zapisów.