Sedacja wziewna czyli leczenie dentystyczne bez stresu i lęku

Czym jest i czemu służy sedacja wziewna?

Sedację wziewną można określić jako stan odprężenia fizycznego, przyjemnego oszołomienia i oderwania się od rzeczywistości.
Sedacja polega na wdychaniu przez pacjenta mieszaniny podtlenku azotu i tlenu (gazu rozweselającego), który dzięki swoim odprężającym właściwościom zmniejsza stres towarzyszący wizycie w gabinecie stomatologicznym oraz strach przed bólem.

Cena zabiegu:
230 zł (pierwsze 30 min dorośli)
130 zł (pierwsze 30 min dzieci)
50 zł (kolejne 30 min)

Jak i na kogo działa?

Sedacja wziewna ma służyć zmniejszeniu stresu towarzyszącego pacjentom podczas wizyt u dentysty, oraz strachu przed odczuwaniem bólu i w mniejszym stopniu samego bólu.
Metoda ta jest bardzo skuteczna i atrakcyjna w przypadku leczenia dzieci, które wykazują bardzo małą lub całkowity brak tolerancji na odczuwanie bólu. Choć z sedacji korzystają również osoby dorosłe, to w przeciwieństwie do dzieci nie osiągają one stanu marzeń sennych. Dzieci oprócz tego, że tak jak osoby dorosłe pod wpływem podtlenku azotu stają się spokojniejsze, odprężone i zobojętniałe na otaczającą rzeczywistość, to dodatkowo śnią o pływaniu, lataniu np. samolotem, w kosmosie czy balonem. Wizyta dentystyczna zaczyna kojarzyć się im z czymś miłym i wyjątkowym.

22 877 11 55
ul. Górczewska 114 A, Warszawa - Wola
pn - pt: 830 - 2030
sobota: 900 - 1500

Umów się na wizytę

 

Opinie pacjentów:

Krzyś, 5 lat 

Wsiadłem do rakiety i odleciałem, nawet paliwa nam zabrakło ale pani doktor zaraz napełniła rakietę i zwiedzaliśmy księżyc. Pano dokto to najlepszy dentysta!

Anna, 42 lata

Nie wiedziałam czego się spodziewać, troszkę się bałam ale nie sądziłam że prawię zasnę podczas zabiegu i "obudzę" się po wszystkim. Naprawdę, pierwszy raz dentysta bez stresu.

Paula, 39 lat

Dzięki tej metodzie przestałam się bać dentysty i po wielu latach przerwy w leczeniu nabrałam odwagi i stałam się fanką gazu rozweselającego. Dziękuję!