Abrazja powietrzna czyli leczenie bezwiertłowe

Na czym polega leczenie bezwiertłowe?

Teraz wizyta u dentysty może być już czystą przyjemnością bez bólu i bez znieczulenia.

Abrazja powietrzna to metoda, która polega na eliminacji próchnicy przy użyciu strumienia sprężonego powietrza wraz z drobinkami tlenku glinu, który ściera chorą tkankę zęba szybciej niż laser. Zasada działania jest zbliżona do tradycyjnego zabiegu piaskowania zębów, jednak dużo większa moc oraz zastosowanie innego materiału ściernego pozwala na opracowywanie ubytków.

W czym abrazja jest lepsza od innych metod?

  • metoda jest bezbolesna – 90% badanych nie odczuwa bólu podczas zabiegu
  • metoda jest bezdotykowa co sprawia, że pacjent nie tylko nie odczuwa bólu, ale brak jest również wibracji oraz nacisku na ząb, oraz przykrych doznań dźwiękowych jak w przypadku obracającego się wiertła turbiny
  • usuwa znacznie mniej zdrowych tkanek niż najmniejsze tradycyjne wiertło
  • powierzchnie ubytku po abrazji dają większa przyczepność dla plomb - eliminuje to ryzyko utraty wypełnienia

Cena zabiegu:
80 zł (do ceny leczenia za ząb)

Czy to jest bezpieczne?

Tlenek glinu jest chemicznie obojętny dla organizmu, nie wchodzi w reakcję z płynami jamy ustnej. Zastosowanie płaszcza wodnego eliminuje unoszenie się w powietrzu proszku stosowanego podczas opracowywania ubytku a stosowana wielkość cząsteczek tlenku glinu nie stanowi zagrożenia dla zdrowego układu oddechowego człowieka.

22 877 11 55
ul. Górczewska 114 A, Warszawa - Wola
pn - pt: 830 - 2030
sobota: 900 - 1500

Umów się na wizytę

Opinie pacjentów:

Julia, 7 lat - pierwszy ubytek

Bałam się bo wszyscy moi koledzy boją się borowania a moja pani doktor powiedziała że nie będzie bolało i rzeczywiście nic nie bolało, nie wiem czego wszyscy się boją.

Kornalia, 41 lat

Ten zabieg odmienił całe moje podejście do dentysty, teraz nie przychodzę do stomatologa w ramach ostatecznej konieczności, jednak nie wyobrażam sobie już aby można było się leczyć inaczej niż metodą abrazji.

Jacek, 35 lat

Rewelacja, bez bólu, bez znieczulenia, po zabiegu mogłem od razu wrócić do pracy.